Tarmot Gizlilik ve Şartlar Bildirimi

Son Güncelleştirme: Şubat 2017

Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Bu gizlilik bildirimi sizden hangi kişisel verileri topladığımızı ve bunları nasıl kullandığımızı açıklamaktadır. Aşağıda yer alan özetleri okumanızı ve belirli bir konuda daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişim kurmanızı öneririz.

Ürüne özel ayrıntılar bölümleri belirli Tarmot ürünleri ile ilgili ek bilgiler sağlar. Bu bildirim aşağıda belirtilen Tarmot ürünlerinin yanı sıra bu bildirimin görüntülendiği diğer Tarmot ürünleri için geçerlidir. Bu bildirimde belirtilen Tarmot ürünlerine başvurular Tarmot hizmetleri, web siteleri, uygulamaları, yazılımları ve cihazları içerir.

Topladığımız Kişisel Veriler
Tarmot daha etkin şekilde çalışmak ve size ürünlerimizle ilgili en iyi deneyimleri sunmak için veri toplar. Örneğin TARMOT hesabı oluşturduğunuzda, Tarmot'a arama sorgusu gönderdiğinizde, veya destek için bize başvurduğunuzda bu verilerin bazılarını doğrudan sağlarsınız. Bu verilerin bir kısmını ise tanımlama bilgileri gibi teknolojiler kullanmak ve cihazınızda çalıştırılan yazılımlardan hata raporları ya da kullanım verileri almak yoluyla ürünlerimizle olan etkileşimlerinizi kaydederek elde ederiz. Bunun yanında üçüncü taraflardan da veri ediniriz.

Kişisel Verilerinizi Kullanma Şeklimiz
Tarmot, deneyimlerinizi iyileştirmek ve kişiselleştirmek için veri kullanımı dahil olmak üzere sunduğumuz ürünlerimizi sağlamak üzere topladığımız verileri kullanır. Ayrıca hesabınız, güvenlik güncelleştirmeleri ve ürün bilgileri hakkında sizi bilgilendirmek gibi konularda sizinle iletişime geçmek için verileri kullanabiliriz. Tarmot ek servisleri kendi ürünlerimiz veya üçüncü tarafların sunduğu ürünler için daha uygun reklamlar gösterilmesine yardımcı olmak için de verileri kullanırız. Buna karşın e-postalar, sohbetler, görüntülü aramalar veya sesli mesajlarda söylediklerinizi ve belgelerinizi, fotoğraflarınızı veya diğer kişisel dosyalarınızı size uygun reklam sağlamak üzere kullanmayız.

Tanımlama Bilgileri ve Benzer Teknolojiler
Tarmot, web sitelerimizi ve çevrimiçi hizmetlerimizi sağlamak ve veri toplanmasına yardımcı olmak üzere tanımlama bilgileri (cihazınıza yerleştirilen küçük metin dosyaları) ve benzer teknolojiler kullanır. Tanımlama bilgileri, diğer özelliklere ek olarak tercihlerinizi ve ayarlarınızı saklayabilmemizi; oturum açabilmenizi, ilgi alanına bağlı reklam sağlamamızı, sahtecilikle mücadele edebilmemizi ve web sitelerimizin ve çevrimiçi hizmetlerimizin nasıl performans gösterdiğiniz analiz etmemizi sağlar.

Ayrıca, tanımlama bilgilerinin sağlanmasına yardımcı olmak ve kullanım ve performans verilerinin toplanması için web işaretleri kullanıyoruz. Web sitelerimiz üçüncü taraf hizmet sağlayıcılardan gelen web işaretlerini ve tanımlama bilgilerini içerebilir.

Tanımlama bilgilerinin engellenmesi ve silinmesi için tarayıcı denetimleri ve web işaretleri üzerinden bazı üçüncü taraf analiz hizmeti sağlayıcılarının veri toplamasından ayrılmak için denetimler dahil olmak üzere tanımlama bilgileri, web işaretleri ve benzer teknolojileri denetlemek için çok çeşitli araçlara sahipsiniz: Tarayıcınız ve diğer seçenekler ürünlerimizden edindiğiniz deneyimi etkileyebilir.

Hizmetlerimizdeki Yazılımlar hakkında
Bir Hizmetimiz indirilebilir bir yazılım gerektirir veya içerirse, bu yazılım, yeni bir sürüm veya özellik sunulduğunda cihazınızda otomatik olarak güncellenebilir. Bazı Hizmetler otomatik güncelleme ayarlarınızı kendinizin belirlemenize izin verebilir.

Tarmot, Hizmetlerin bir parçası olarak Tarmot tarafından sağlanan yazılımları kullanmanız için size kişisel, dünya genelinde, telif ücreti içermeyen, devredilemez ve münhasır olmayan bir lisans verir. Bu lisans yalnızca, Hizmetleri buradaki şartlarca izin verildiği biçimde, Tarmot tarafından sağlandığı şekliyle kullanmanızı ve faydalarından yararlanmanız amacıyla verilir. Yasaların bu gibi kısıtlamaları yasaklamadığı veya yazılı iznimizi almadığınız sürece, Hizmetlerimizin ve içerdikleri yazılımların hiçbir parçasını kopyalayamaz, değiştiremez, dağıtamaz, satamaz veya kiralayamaz ve tersine mühendislik yapamaz veya bu gibi yazılımların kaynak kodlarını çıkarma girişiminde bulunamazsınız.

Açık kaynaklı yazılımlar bizim için önemlidir. Hizmetlerimizde kullanılan bazı yazılımlar, kullanımınıza sunacağımız bir açık kaynak lisansı altında sağlanabilir. Açık kaynak lisansta işbu şartları açıkça geçersiz kılan hükümler olabilir.

Hizmetlerimizin Değiştirilmesi ve Kaldırılması
Hizmetlerimizi düzenli olarak değiştiriyor ve geliştiriyoruz. Hizmetlere işlevler ve özellikler ekleyebilir, mevcut işlevleri ve özellikleri kaldırabilir ve bir Hizmeti tamamen askıya alabilir veya durdurabiliriz.

Her ne kadar ayrılmanız bizi üzecek olsa da, hizmetlerimizi kullanmayı dilediğiniz zaman bırakabilirsiniz. Tarmot ayrıca, istediği zaman Hizmetleri size sunmayı durdurabilir veya Hizmetlerimizi kullanmanızla ilgili yeni kısıtlamalar ekleyebilir ya da oluşturabilir.

Verilerinizin sahibinin siz olduğunuza inanırız ve bu verilere erişiminizi korumak bizim için önemlidir. Bir Hizmeti vermeyi durduracak olursak, makul bir şekilde mümkün olduğunda, kullanıcılarımıza uygun bir süre öncesinden uyarı gönderir ve kendilerine ait bilgileri söz konusu Hizmetten alabilmeleri için fırsat tanırız.

Garantilerimiz ve Reddettiğimiz Sorumluluklar
Hizmetlerimizi ticari olarak makul düzeyde beceri ve özenle sunarız ve Hizmetlerimizden keyif almanızı dileriz. Ancak, Hizmetlerimiz hakkında söz veremeyeceğimiz bazı konular vardır.

Tarmot veya tedarikçileri ya da dağıtıcıları, işbu şartlarda ve ek şartlarda açıkça belirtilenler haricinde, hizmetlerle ilgili hiçbir belirli vaatte bulunmamaktayız. Örneğin hizmetlerde yer alan içerikler, hizmetlerin belirli işlevleri, bunların güvenilirliği, kullanılabilirliği veya ihtiyaçlarınızı karşılama hakkında hiçbir taahhütte bulunmamaktayız. Hizmetleri olduğu gibi sunmaktayız.

Bazı yargı alanları, zımni ticari elverişlilik garantisi, belirli bir amaca uygunluk ve hakların ihlal edilmemesi gibi garantiler öngörebilmektedir. Yasaların izin verdiği ölçüde tüm bu garantileri kapsam dışında tutmaktayız.

Hizmetlerimizden doğan sorumluluklar
Yasaların izin verdiği durumlarda, Tarmot ve Tarmot’un tedarikçileri ve dağıtımcıları kaybedilen kârlardan, gelirlerden veya verilerden; mali kayıplardan veya dolaylı, özel, arızi, cezai zarar veya tazminatlardan sorumlu tutulamaz.

Yasaların izin verdiği ölçüde her türlü zımni garanti dahil olmak üzere işbu şartlardan doğan herhangi bir davada, Tarmot’ın ve Tarmot’un tedarikçileri ve dağıtıcılarının toplam sorumluluğu, dava konusu hizmetleri kullanmak için ödediğiniz tutarla (veya tercih etmemiz halinde, hizmetleri size yeniden vermemizle) sınırlıdır.

Tarmot ve Tarmot’un tedarikçileri ve dağıtıcıları, hiçbir durumda, makul ölçüde öngörülebilir olmayan hiçbir kayıp veya zarardan sorumlu değildir.

Bazı ülkelerde tüketici olarak yasal haklara sahip olabileceğinizi kabul ediyoruz. Hizmetleri kişisel amaçla kullanıyorsanız, işbu şartlarda veya ek şartlarda geçen hiçbir ifade, sözleşme ile feragat edilemeyecek herhangi bir yasal tüketici hakkını sınırlamaz.

Hizmetlerimizin işletmelerde kullanımı
Hizmetlerimizi bir işletme adına kullanıyorsanız, işbu şartlar söz konusu işletme tarafından kabul edilir. İşletme, Hizmetlerin kullanımından veya şartların ihlal edilmesinden kaynaklanan, her türde ve özellikteki tüm talepler, kayıplar, hasarlar, davalar, mahkeme kararları, mahkeme masrafları ve avukatlık ücretleri dahil olmak üzere tüm talep, dava veya yasal işlemlere karşı Tarmot’u ve yan kuruluşlarını, bağlı kuruluşlarını, görevlilerini, aracılarını ve çalışanlarını masun tutmayı ve tazmin etmeyi kabul eder.

İşbu Şartlar hakkında
İşbu şartları veya bir Hizmet için geçerli olan herhangi bir ek şartı (örneğin yasalarda veya Hizmetlerimizde gerçekleşen değişiklikleri yansıtmak için) değiştirebiliriz. Şartlara düzenli aralıklarla bakmanız gerekir. Bu şartlarda yapılan değişikliklerle ilgili uyarıyı bu sayfada yayınlarız. Değiştirilen ek şartlarla ilgili uyarıyı geçerli olduğu Hizmette yayınlarız. Değişiklikler geriye dönük olarak uygulanmaz ve yayınlandıkları tarihten sonraki en az on dört gün içinde yürürlüğe girer. Ancak bir Hizmete yeni eklenen işlevlere yönelik değişiklikler veya yasal sebeplerle yapılan değişiklikler derhal yürürlüğe girer. Bir Hizmetle ilgili değiştirilen şartları kabul etmezseniz, ilgili Hizmeti kullanmayı durdurmalısınız.

Bu şartlar ile ek şartlar arasında bir uyumsuzluk varsa, söz konusu uyumsuzluk çerçevesinde ek şartların hükmü geçerlidir.

Bu şartlar Tarmot ile sizin aranızdaki ilişkiyi denetler. Bunlar herhangi bir üçüncü taraf lehine hak doğurmaz.

Bu şartlara uymamanız halinde derhal işlem yapmazsak, bu, sahip olabileceğimiz herhangi bir haktan (gelecekte işlem yapmak gibi) vazgeçtiğimiz anlamına gelmez.

Belirli bir şart uygulanamaz hale gelirse, bu durum diğer hiçbir şartı etkilemez.

Tarmot ile nasıl iletişime geçeceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinmek için lütfen iletişim sayfamızı ziyaret edin.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anasayfa Yap Rehber'e Ekle | Gizlilik ve Şartlar